LS100-12V-5W-B
LED Strip Classic 5W/m 12V Blue IP20
Control Options
DIM DIM
Dimmable by PWM
Product Information
Code LS100-12V-5W-B
Wattage 5W/m
Voltage 12
LED Type SMD
LEDs/m 120
Max Run 5m
Operating Temp -25°C to 60°C
Lumen Maintenance L70B10 @ 50,000 Hrs
Dimensions 25mm