LS100E-12V-15W-RGB
LED Strip Classic 15W/m 12V RGB IP65
Product Overview
10 metre rolls - max
Control Options
DIM DIM
Dimmable by PWM
Product Information
Code LS100E-12V-15W-RGB
Wattage 15W/m
Voltage 12
LED Type SMD
LEDs/m 60
Max Run 5m
Operating Temp -20°C to 60°C
Lumen Maintenance L70B10 @ 50,000 Hrs
Dimensions 50mm