LS300E-24V-12W-4K
LED Strip COB 12W/m 24V CRI90 4000K IP65
Product Overview
Control Options
DIM DIM
Dimmable by PWM
Product Information
Code LS300E-24V-12W-4K
Colour Temp 4000K
Wattage 12W/m
Voltage 24
Lumen Output 1130lm/m
LED Type COB
LEDs/m 560
Efficacy 94lm/W
CRI 90
R9 50
Beam Angle 140°
Max Run 5m
Operating Temp -25°C to 70°C
Lumen Maintenance L70B10 @ 50,000 Hrs
Dimensions 12mm × 5mm × 25mm