LS900-24V-10W-3K
LED Strip Sideview 10W/m 24V CRI90 3000K IP20
Control Options
DIM DIM
Dimmable by PWM
Product Information
Code LS900-24V-10W-3K
Colour Temp 3000K
Wattage 10W/m
Voltage 24
Lumen Output 730lm/m
LED Type SMD
LEDs/m 120
Efficacy 73lm/W
CRI 90
R9 50
Max Run 5m
Operating Temp -25°C to 60°C
Lumen Maintenance L70B10 @ 50,000 Hrs
Dimensions 50mm